# Kaip pradėti prekiauti internetu?

Šiandieninė situacija rinkoje, bei internetinės prekybos aktualmas, nėra kažkas ko gero ką reikėtų komentuoti kaip gyvybiškai svarbų dalyką, tiesiog, kaikuriais atvejais, reikia imti ir persiorientuoti į el. prekybą. Į detales plėstis ko gero nėra prasmės, nes viename ar kitame taške klausimų kils, o vėliau kuo giliau, tuo klausimų bus tik daugiau, todėl vietoj bandymo atsakyti į visus galimai kilsiančius klausimus, pasistengsiu suteikti kaip įmanoma daugiau galimų atsakymų paieškos variantų ir vietų, bei savo patirtis susiduriant su jais. Šis el. parduotuvės yra biudžetinis iki maksimumo, todėl ir darbo bei paieškų bus labai daug. Truksite tikriausiai nuo 4 savaičių iki 7 savaičių. Priklausomai nuo poreikio, išleisite apie 600 / 800 eur.

Internetinė prekyba, tikrai platus terminas, todėl pirmiausiai sukonkretinsiu. Kalbėsime apie elektronines parduotuves, bei papildomus kanalus matomumui didinti bei galimiems pardavimams internetu.

Praeitame straipsnyje minėjau savo talpyklas favoritus, kurie mano asmenine nuomone yra geriausi talpinti savo svetaines, o taip pat ir elektronines parduotuves. Favoritas numeris vienas yra Interneto vizija, žemiau rasite mano nuorodą, per kurią pirkdami paslaugas gausite 20 proc. nuolaidą
Nuoroda: https://www.serveriai.lt/rekomenduoti.php?ejhiTHlzdk8JMgliM2Y1

Išsirenkam talpinimo planą, pradžiai, tikrai pakaks plano už 3,99 eur / mėn. + domeno registracija apie 8,99 eur. / metams.

Interneto vizijos talpyklos direct admin turi galimybę automatiškai nereikalaujant gilių specifinių žinių įkelti el. parduotuvės failus, pats naudoju Opencart savo projektuose.

Sekantis žingsnis, susirandame labiausiai patinkantį dizainą savo el. parduotuvei, tą kuris yra arčiausiai jūsų prekinio ženklo vizijos, spalvų, bei išreiškimo, tikslas, kad vėliau reikėtų kuo mažiau keisti adaptuojant jūsų vizijai. Favoritas kurį galiu rekomenduoti: https://themeforest.net/category/ecommerce įėję pasirinkite jūsų valdymo sistemą, jei diegėte opencart, rinkitės opencart, jei kitą taip pat rinkitės atitinkamai. Svarbi ir valdymo sistemos versija.

Taip pat analogiškas dizainų katalogas: https://www.templatemonster.com/

Taigi, reziumuojam, po šių žingsnių turime: domeną (puslapio adresas), talpykla, valdymo sistemą bei dizainą.

Svarbūs žingsniai, tačiau kolkas išsisaugome informaciją ir keliaujame atsidaryti banko sąskaitą bei mokėjimų tarpininką, kuris padės surinkti įmokas iš klientų (vėliau paaiškinsiu, kodėl tą darome dabar, nors parduotuvė dar nepaleista).

Rekomenduoju: www.paysera.lt
Alternatyva: www.opay.lt

Priklausomai nuo veiklos pobūdžio, skirsis ir sąskaitos tipas, ar vykdote veiklą paga IV pažymą, ar kaip įmonė. Susikuriame sąskaitą, esant reikalui galite kreiptis į konsultantus, visuomet pagelbėja, paaiškina, svarbiausia operatyviai. Daugiau atsakymų dėl verslo sąskaitos

 Bendras paysera DUK. https://www.paysera.lt/v2/lt-LT/duk

Po šio žingsnio, jau turite sąskaitą, eigoje turėsime pasinaudodami DUK susikurti projektą, bei gauti jo ID.

Toliau kreipiamės į freelancerius su tokia užklausa portale: www.paslaugos.lt (prieš tai pasitikrinkite savo kontaktus, gal turite pažystamų, kurie galėtų pagelbėti?) 

Rašome užklausą kurios esmė technine kalba būtų tokia: „Sveiki, turiu domentą, talpyklą, esu išsirinkes dizainą. Reikia adaptuoti dizainą bei pajungti apmokėjimų sistemą. “ Galite paminėti adekvatų terminą, kuris būtų apie trys savaitės. 

Toliau, jūsų kaip užsakovo bei paslaugos teikėjo asmeninių savybių klausimas, kaip aiškiai sugebėsite perduoti / priimti idėją bei suprasti vienas kito viziją.

Tikslas: Paleisti veikiančią el. parduotuvę su dizainu adaptuotu pagal jūsų viziją, kuri gali priimti mokėjimus. 

Viskas, darbas techninis, jo daug, bet po šių žingsnių, jūs sėkmingai persiorientavote el. prekybai. 

Internete gausu parduotuves nuomojančių platformų, kurios galėtų atrodyti patrauklios, tačiau, visgi, visais atvejais vertinant ilgalaikėje perspektyvoje, jūs sutaupysite kurdami savo el. parduotuve ir vengdami kaip įmanydami fiksuotų kaštų, kuriuos geriau galėsite skirti reklamai.

Jei šia žingsniai pasirodė per sunkūs, kreipkitės į paslaugos.lt freelancerius, kantriai sulaukite visų atsakymų, nesivaikykite pigiausią variantą siūlančio žmogaus, susirašykite savo viziją, kad esant reikalaui, jūs ją pasakytumėte taupydami savo ir kito žmogaus laiką.

Visgi, visada mielai pagelbėsiu nukreipti kur ieškoti atsakymo, visada galite susisiekti su manimi.