P2P investavimas – paskolos žmonės žmonėms.

Pirmiausiai norėčiau pasidalinti tuo ką pirmiausiai skubėjau suprasti bendrai kai kilo idėja pabandyti investuoti į paskolas – žmonės žmonėms. Susiradau apibrėžimą, kad suprasti kuo daugiau apie dalyką kurį bandysiu.

Savo investavimo metodų paiešką, ar vadinkim apskritai, būdą vykdau vienu pagrindiniu principu, dalykas yra vertas dėmesio, tik tuo atveju, jei jis kažkaip padeda žmonėms. Jei neklystu, J. Bezos tokį patarimą davė žmonėms kurie ruošiasi investuoti. Idėja man labai patiko, o ir pačios investavimo logikos „sulaužyti pačiam nepavyko“, todėl nuspresta, tai ką dariau, dabar turi aiškų sakinį kuriuo vadovaujuosi.

Jungtinis finansavimas – (angl. peer-to-peer lending, person-to-person lending, social lending, p2p lending) tai paskolų teikimo būdas, kada privatūs asmenys skolina pinigus kitiems (nepažįstamiems) žmonėms per jungtinio finansavimo bendrovę. Kadangi paprastai jungtinio finansavimo bendrovių pelną sudaro tik proceso administravimo mokesčiai, šios bendrovės gali pasiūlyti paskolų gavėjams mažesnes palūkanas nei bankai ar kitos finansines paslaugas teikiančios bendrovės, o investuotojams didesnę finansinę naudą negu įprastinės investavimo formos bei trumpesnį investavimo laiką.

Taigi, pirmas žingsnis supratus ką ruošiuosi daryti, buvo surasti kur tai daryti. Žemiau yra P2P platformos. (Paskolų klubas yra rekomendacinė nuoroda, todėl užsiregistravę per ją gausite 20eurų).

Pats nusprendžiau naudoti: Paskoluklubas.lt
Taip pat, planuoju dalį investicijų per Savy.lt

Prisijungę prie sistemos, matysite reikalingą bendrą sumą ir galėsite priimti sprendimą kokią sumą norite investuoti būtent į tą paskolos prašymo projektą. Labai rekomenduoju diversifikuoti savo investicijas ir atsargiai su maža suma pasitikrinti variantus, apsiprasti su darbu sistemoje bei skirti daugiau laiko skaitymui internete ir knygų nei daryti piniginius pavedimus.

Rizikos skirstomos į A, B ir didžiausią C. Pradėkite nuo mažiausios rizikos investicijų, supraskite kaip tai veikia jūsų strategiją bei finansus. Būkite apdairus, įsigilinkite į projektus, kokį užstatą jie turi.

Labai svarbu pabrėžti, kad šiomis dienomis viskas vis dar keičiasi, įskaitant ir žmonių pajamas. Todėl šiuo atveju turėkite kritinį mastymą, ir vadovaukitės posakiu: Tikėkis geriausio ruoškis blogiausiam.

Finansų valdymo taisyklė nr. 1 – Visada turėti 6 mėn. pajamų rezervą.

Rašyti komentarą